19 Mayıs 2024 , Pazar
Anasayfa / Genel / Casper VIA A3 – VIA A3 Plus

Casper VIA A3 – VIA A3 Plus

YAPAY ZEKA TEKNOLOJİSİ

VIA A3 Plus’ta bulunan mükemmel yapay zeka, tasarım aşamasında başlar ve üstün mühendislik ile dokunduğu her yere uzanır. Performansı ölçerek öğrenme, infrared yüz tanıma ve gerçek zamanlı fotoğraf geliştirme deneyimlerini algılayarak öğrenebilen ve buna göre hareket edebilen zekası, son teknoloji akıllı telefon deneyimi sunar.

MediaTek Helio P60
Yapay Zekalı İşlemci

 • VIA A3 Plus, MediaTek’in en yeni işlemcisi Helio P60 ile geliştirilmiş üstün yapay zeka teknolojisine sahiptir. 2.0 GHz işlemci hızıyla akıllı telefonunuzla dilediğiniz uygulamayı sizin için kolaylıkla çalıştırabilir. Kullanım alışkanlıklarınızı öğrenen yapay zeka teknolojisi ile uygulamalarınızı daha hızlı bir şekilde başlatır ve uygulamalar arasındaki geçişleri kolaylaştırır. Böylece kullanıcı deneyiminiz çok daha hızlı ve eğlenceli bir hale gelir.VIA A3 Plus 4+4 çekirdekli A73 işlemcisi ile rakiplerine göre %70’e varan üstünlük sağlayarak saliseler içerisinde işlem kalitesi sunar. İşlemci orta seviye oyunlarda %12, zorlu oyunlarda ise %25’e varan oranlarda batarya tasarrufu sağlar, bu sayede daha uzun süre performanslı oyun keyfi yaşatır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6 GB RAM ile Saliseler
İçinde Geçişler

 • VIA A3 Plus, 6 GB RAM ile 80 farklı uygulamayı arka planda çalıştırırken, bir dokunuş ile istenilen uygulamaya beklemeden hızlıca geçiş imkanı verir. Zorlu uygulamalarda bile ekstra bir güce ihtiyaç duyduğunuzda sistem yöneticisinin sağladığı boost teknolojisi ile üstün performansından ödün vermeden çalışır. Yapay zeka ile uyum sağlayan bellek, güç artışı ihtiyacı olduğunda diğer uygulamaları durdurarak ekstra performans sağlar.

 

 

 

Yapay Zekalı Kameralar

 • Öğrenen yapay zeka ile VIA A3 Plus, bulunduğunuz ortamı algılar ve infrared ışığı sayesinde sizin için kamera ayarlarını otomatik olarak ayarlar. Böylece fotoğraflarınız
 • her zaman canlı ve doygun renklerle sizin stilinizi yansıtır.

 

 

 

 

 

 

16 MP Ön Kamera

 • VIA A3 Plus yüksek performanslı 16 MP RGB renkli ön kamera ve infrared kamerası ile günün her anında canlı ve aydınlık fotoğraflar çeker. Geniş 2 um piksel boyutu ve 400 nit parlaklığa sahip olan LED Flash; kapalı alanlarda, atmosferik gece çekimlerinde ve kalabalık portrelerde aydınlık ve berrak fotoğraflar çekilmesini sağlar.

 

 

 

 

 

 

Infrared Kamera
ile Yüz Tanıma

 • Yapay zekaya sahip olan işlemcisi ile VIA A3 Plus derin öğrenme kapasitesi ile tanımlamaları daha hızlı ve eksiksiz yapar. En ileri seviyeye sahip olan infrared kamera, 16 farklı yüz pozisyonunu ve 256 adet farklı yüz noktasını algılar. Bu sayede düşük ışıkta bile güvenlik sağlar. VIA A3 Plus’a 0.2 saniye içinde, 5 kat daha hızlıdır ve VIA A3 Plus her koşulda kullanıcıyı tanır.

 

 

 

Yapay Zeka Teknolojisi ile
Düşünen Arka Kameralar

 • VIA A3 Plus’ın yüksek çözünürlüklü arka kamerası mükemmel fotoğraflar çekmek için tasarlanmıştır. VIA A3 Plus günün her anında daha parlak, daha net ve daha gerçekçi fotoğraflar çeker. PDAF teknolojisi ile ultra hızlı odaklanma özelliği en güzel anlarınızı yapay zeka teknoloji destekli kamerası sayesinde net yakalamanızı sağlar.

 

 

 

 

 

 

VIA A3 Plus’ın yapay zekalı kameraları ışığı otomatik olarak algılar, obje ve sahne tespiti yaparak harika fotoğraflar çeker. Profesyonel 16+5 MP çift arka kamerasında bulunan 1/5’’ ve 1/3’’ boyutlu sensörler renk doygunluğu sağlar ve geliştirilmiş HDR özelliği ile kullanıcıya sadece poz vermek kalır. Yapay zekasının obje tespit etme özelliği sayesinde odak istenilen şekilde ayarlanarak, arka taraf profesyonelce flulaştırır. Ayrıca keskin çizgi hatları ile de odak en net şekilde belirlenir ve sosyal medya için mükemmel fotoğraflar çekmeyi sağlar.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Daha Büyük Ekranla
Daha Net Detaylar

 • VIA A3 Plus, uçtan uca çerçevesiz 19:9 6.2” geniş ekranıyla %82 gövde oranına sahiptir. Ekranın genişliğine rağmen oval tasarımı, kullanıcının eliyle rahat kavramasını ve kolay kullanmasını sağlar. FHD+ çözünürlüğe sahip incell ekranı, tüm renkleri yüksek kalitede destekler. 1080×2246 piksel ekran çözünürlüğü ile fotoğraf, video, film ve oyunlarda bulunan detaylar, daha önce hiç olmadığı kadar net ve keskin görünür.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Premium Ses Seviyesi

 • DTS Sound ses sistemi ile müziğin keyfini çıkarın. 90 desibele kadar yükselen ses seviyesi ile daha yüksek ve daha dolgun ses çıkışı sağlar.

 

 

 

 

 

 

 

 

Elit Tasarım

 • VIA serisinin en ileri teknolojisini kullanan 3D kapak tasarımı, ışığa göre renk değiştirerek elit görünüm sağlar. Oniksi Gri ve Platin Gri olmak üzere iki renk seçeneği bulunan VIA A3 Plus’ın çinko çerçevesi metal çerçeveye göre %25 daha dayanıklıdır. Düşmeye, yamulmaya ve darbelere karşı telefonu daha fazla korur.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yapay Zeka Teknolojisi ile Optimize Batarya

 • Türkiye’nin ilk 12 nanometre akıllı telefon üretim teknolojisine sahip VIA A3 Plus, bataryasında artırılan dayanıklılığı ile akıllı güç tasarrufu sağlar. Rakiplerine göre %12 oranda daha hızlı uygulama yüklerken, genel güç tüketimi ise %25 oranda daha düşüktür. Yapay zeka teknolojisi ile geliştirilen optimize batarya size 1,5 güne kadar kullanım süresi sağlar.